piątek, 4 grudnia 2020

Ostatni taki piątekPrzynajmniej w tym roku. Bandcamp jak co miesiąc rezygnuje na jeden dzień ze swojej prowizji i jak zawsze niezależne labele przygotowały dużo dobra.

Skoro to ostatni taki piątek, spójrzmy na niego nie tylko przez pryzmat dzisiejszych premier, ale całego roku. 2020 dla Coastline Northern Cuts był bardzo owocny, bardziej niż się sami spodziewali. Mieli wydać dwa albumy, wydali sześć, a każdy to prawdziwy sztos. Wiem, bo mam je wszystkie. Wy możecie je mieć za 20% mniej, wpisując ten kod: 2020sideeffects. Najbardziej polecam Tropicalsów, Resinę, Malediwy i Pin Park. Lasy i SK.EIN też. Równie mocny rok miały Astigmatic Records i 1000Hz, ale o nich pisałem na bieżąco co miesiąc. Mondoj to kolejna oficyna, którą trzeba pochwalić za ten rok, ich rzeczy możecie dostać ze zniżką na kod 2020. Też polecam wszystko, ale najbardziej album Piotra Kurka, o którym pisałem dla Czasu Kultury (chyba jeszcze mają ostatnie sztuki). Szara Reneta wypuszcza trzy nowe kasetki, można brać w ciemno tak jak i rzeczy przygotowane przez Pointless Geometry. U Know Me świętuje 10 urodziny, wydając dziesięciocalówki - najnowsza to EP Immortal Onion z remiksami i nagraniami z Jassmine.

A skoro jesteśmy przy kasetach, Włosi z Artetetra dogadali się z Senyawą, zapowiadający utwór kusi, by sobie ją kupić w preorderze. Canary Records wygrzebali i odświeżyli jedyne nagrania Romaniotów w Stanach Zjednoczonych, Olvido Records - Mariki Polityssy, wybitnej śpiewaczki rebetiko. Raed Yassin, jeden ze współautorów mojej płyty roku (ale o tym pod koniec miesiąca) na pięknym kolorowym winylu wydał "Archeophony", która też będzie wysoko w moim podsumowaniu. Rakta, jak każdy szanujący się koncertujący zespół, w roku bez koncertów wydały album koncertowy, żebyśmy pamiętali, że na żywo Brazylijki to nie lada zjawisko. Repetitor czas zaoszczędzony na braku tras koncertowych spędzili w studiu, nowa płyta żre aż miło, takiego rocka warto słuchać.

Pandemia się nie skończyła, mam więc nadzieję, że Bandcamp będzie kontynuował swoje piątki bez prowizji. Moje pozostałe polecajki znajdziecie tu, żadna się nie zestarzała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz