piątek, 25 listopada 2022

Pocztówki z Łodzi - wystawa


Pocztówki z Łodzi to audiowizualny projekt Joanny Szumacher, artystki, kuratorki, współwłaścicielki Galerii W Y, dyrektorki artystycznej i współpomysłodawczyni Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim. W projekcie, który odbywa się w ramach stypendiów artystycznych Miasta Łodzi artystka przygotowała album field recordingowy z wybranymi przez siebie miejscami w Łodzi. Sferę wizualną pokrywają zdjęcia wykonane przez artystkę. Całość zostanie zaprezentowana 8 grudnia w łódzkich 19 Rzekach.

Pocztówki dźwiękowe to hołd złożony Łodzi, jej sferze audialnej, dźwiękom wielkiego miasta. To podróż szlakiem wybranych lokalizacji, czasem mniej, czasem bardziej oczywistych. Czasem wręcz zapomnianych przez świat. Field recording to szczególny rodzaj wycieczki. Skupiając się na dźwiękach nas otaczających, obcujemy niekiedy z odrealnioną rzeczywistością. Tak jest z Pocztówkami z Łodzi, do których artystka przygotowała wybrane zdjęcia przedstawiające Łódź rozkwitającą, ale i Łódź, w której czas się zatrzymał. 

Wydawnictwo zostanie zaprezentowane 8 grudnia w przestrzeniach 19 Rzek (Wólczańska 226, Łódź) podczas wernisażu prac fotograficznych Joanny Szumacher. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz