piątek, 1 maja 2020

Kup pan płytę (albo dziesięć)Warto dzisiaj - mając możliwości, oczywiście - kupić na Bandcampie kilka płyt. Serwis ponownie na jeden dzień zrzeka się prowizji (i od razu powtarza, że akcję powtórzy w pierwszy piątek czerwca i lipca). Przy poprzedniej takiej akcji, 20 marca, muzycy zarobili ponad 4 miliony dolarów, a serwery Bandcampa nie wytrzymały oblężenia i serwis bardziej nie działał niż działał.

Tym razem wygląda na to, że Bandcamp lepiej się przygotował na wzmożony ruch i dał też wytwórniom i artystom czas nie tylko na wygrzebanie rarytasów z archiwów, ale przygotowanie zupełnie nowych wydań. Przed wami mój szybki (i aktualizowany) szybki przegląd rzeczy wartych zakupu.

Mondoj właśnie zapowiedział premierę nowego albumu Piotra Kurka i to była pierwsza płyta, którą dzisiaj kupiłem. Outlines w swojej serii grooves dwunastą taśmę, ale z powodu pandemii udostępnia ją na razie jedynie cyfrowo, i tak warto. Bongo Joe Records uruchomili preorder reedycji klasycznego albumu Pedro Limy z Sao Tome i Principe. Deerhoof przygotowali album niespodziankę. Javva udostępniła epkę live, a Xylouris White udostępnili cały koncert. Oba te składy to sceniczne bestie, nie wahajcie się ani minuty.

Bardzo dobry trzeci album wydał Gaap Kvlt, zawsze warto wspomóc Opus Elefantum Collective, tym bardziej, że drugi album Astrokota jest tak wspaniały, jak jego kocia okładka (nieśmiało sugeruję jakiś merch, nosiłbym jak zły). Tak samo ciekawe rzeczy (w dobrej cenie) wydają Nagrania Somnabuliczne. Coastline Northern Cuts oferują zestaw wszystkich swoich płyt i dla samego winyla Malediwów (recenzja już wkrótce, obiecuję) warto. Małgola, No nagrała swój pierwszy album po polsku, który zapowiada się wybornie. Wspieranie Canary Records, Ored Recordings i Sahel Sounds, Naszych Nagrań, 1000Hz to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek.

Update:

Discrepant do każdego zamówionego winyla dorzuca drugi do wyboru (ale sprzed 2020), Tomek Mirt z kolei do winyli dorzuca Random Soundtrack lub Bacchus Where Are You?, a do CD jakikolwiek kompakt ze swojego przepastnego katalogu. Hallow Ground przygotowali zestawy płyt z - to ważne - darmową wysyłką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz